top of page

PATRYK BRODNIEWICZ

GRAFIK / PROJEKTANT / FOTOGRAF

BIOGRAFIA

​    

    Urodziłem się w 1976 w Szczecinie. Zawodowo zajmuję się animacją komputerową. Współpracując z agencjami interaktywnymi stworzyłem ponad 2500  animacji w technologii Flash. Prywatnie projektuję postacie i scenografie do gier. Na swoim koncie mam też jedną grę autorską- "Zombie Brain Hunter".

    Tworzę prace w różnej technice i różnych stylach plastycznych. Używam wszelkich dostępnych narzędzi – od ołówka, pędzla, przez aerograf, aparat fotograficzny, komputer, do młotka, kombinerek i śrubokręta. Przez ostatnie lata zajmuję się wizualizacjami do koncertów muzyki współczesnej jak i klasycznej.

    W wieku 8 lat rozpocząłem naukę w szkole muzycznej I stopnia w Szczecinie w klasie skrzypiec i saksofonu. Po jej ukończeniu rozpocząłem naukę w szkole muzycznej II stopnia na kierunku wokalnym.  

   Jako dziesięciolatek trafiłem pod skrzydła Erazma Kalwaryjskiego, gdzie uczyłem się rysunku i malarstwa. W 1993 roku podjąłem  pracę w Teatrze Polskim w Szczecinie. Poznałem tam Jana Banuchę, który uczył mnie projektowania scenografii, kostiumów i rekwizytów na potrzeby teatru i telewizji.

   Od 2000 tworzę obrazy w stylu hiperrealistycznym. Moja fascynacja tematyką Pin-up Girl i latami 1940-1950 zaowocowała wystawą "Podwiązki".

Kolejna wystawa nosiła tytuł  "Zaciemnienie”. Spowodowała ona, że  moja twórczość  stała się rozpoznawalna. Są to prace w szeroko pojmowanej tematyce post apokalipsy, które  wzbudzają dużo kontrowersji - w szczególności Zniszczony Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie umieszczony na pierwszych stronach gazet. Obraz wywołał u jednych widzów oburzenie, u drugich zaś zachwyt.

  Od początku pracy plastycznej pasjonuję się "Wiktoriańskim science fiction" czyli kulturą Steampunk. Z pod mojej ręki wychodzą rekwizyty w tej tematyce. Zainspirowany twórczością Juliusza Verne’a stworzyłem cykl karykatur gwiazd, które przedstawiłem  jako postacie z XIX wiecznych powieści. Są w śród nich takie osobowości jak Marilyn Manson, Nergal, czy Katarzyna Nosowska. Wystawa "Dzieci Juliusza Verne’a" odniosła sukces, a prace zostały sprzedane w ciągu kilku dni. Jestem twórcą okładek do płyt muzycznych między innymi takich zespołów jak Pogodno, After blues, Pomorzanie czy Cafe Rico. Dla zespołów muzycznych tworzę również scenografię i wizualizacje na koncerty oraz kręcę teledyski według swoich scenariuszy. W moim dorobku artystycznym znajdują się również prace związane z recyklingiem. Tworzę rzeźby ze „śmieci”- zużytych pojemników, pustych puszek, starych telefonów , itp., pokazując ludziom jak można w kreatywny sposób wykorzystać  niepotrzebne już przedmioty. 

 

bottom of page